Harekete Geçme Zamanı! 2019 Astroloji Yorumları

2019 astroloji

Harekete Geçme Zamanı! 2019 Astroloji Yorumları

Astrolog Tuğba Khan

Yoğun bir 2018 yılını geride bıraktıktan sonra artık yeniliklerle, gelişmelerle 2019’a hazırlandık.  2018 yılı hepimiz için oldukça zorlu ve durağan halde geçti. Şimdi harekete geçme zamanı! Yıla başlamadan hemen önce şans, bolluk, bereket ve büyüme gezegeni olan Jüpiter, Kasım ayının ilk haftasında yay burcuna geçiş yapmıştı. Henüz etkisini hissedemedik. Çünkü hemen ardından Merkür gezegeni geri harekete başlamıştı Yay burcunda… Önce fırsat ve şanslar geçmişten gelmeye başladı. Yani hak ettiklerimizi yılbaşı ile itibaren almaya başladık. Yıl ortalarında bunu daha iyi hissetmeye başlayacağız. Mart ayında değişim, dönüşümlerin gezegeni olan Uranüs tekrar Boğa burcuna giriş yapmasıyla beraber bizleri 2018 Mayıs ayında ki değişimleri tekrar gündemimize getirecek ve önümüzde ki 6,5 yıl kadar daha bu etkiler üzerimiz de olacak. Bu değişimler özellikle direndiğimiz alanlarda yaşayabiliriz. Onun için direnmeden gelenleri kabul etme zamanı diyebilirim.

YILIN EN ŞANSLI BURÇLARI; KOÇ, ASLAN, YAY

Ayrıca bu yıl hayatımızda önemli tetiklenmeler yaşayacağımız beş tutulma gerçekleşecek. Bunlardan özellikle 2 tanesi tam tutulma olacağı için etkileri de oldukça fazla hissedilecektir. Uranüs ve Satürn neredeyse bütün tutulmalarla irtibat halinde olacak. Bu da 2019 yılı içerisinde ani değişimlerin olacağını, bir yanımız değişime giderken bazen bir yanımızda değişimden korkar duruma getirebilir bizi. Şimdiden hepimizin ve bütünün hayrına olan gelişmeler, değişimler ve dönüşümler yaşamayı dilerim.

Öncelikle bu yıl gerçekleşecek olan tutulmalardan kısaca bahsedelim, sonrasında yıl içerisinde burçları neler bekleyecek onlardan söz edelim.

2019 yılı Tutulmaları;

6.Ocak.2019 Oğlak burcunda Güneş tutulması

21.Ocak.2019 Aslan burcunda Tam ay tutulması (Total Lunar Eclipse)

2.Temmuz.2019 Yengeç burcunda Tam Güneş tutulması

17.Temmuz.2019 Oğlak burcunda Ay tutulması

26.Aralık.2019 Oğlak burcunda Güneş tutulması

Tekrar tutulmalar ve burçlar üzerinde ki etkisinden bahsedeceğim. Ama öncesinde bir de 2019 yılının genel gezegen Retrolarından bahsetmek isterim. Neyse ki 2018 yılı gibi ağır ve zorlu Retrolar yaşamayacağız. Ama yine de fena olmayacak Retrolarımız var! Bu yıl içerinden üç tane Merkür retrosu yaşayacağız ve sonrasında Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve son olarak plüto retrosuyla kapanışımızı yapacağız. Oldukça kısıtlandığımız, engellendiğimiz ve hatta kaybettiğimiz süreçleri artık geride bıraktık. 2019 yılında da Retrolarımız olacak tabi ki ama bir 2018 gibi ağır geçmeyecek. Genel olarak Merkür Retroları gündemimizde olacak. Ve şans gezegeni olan Jüpiter retrosu nisan ayında başlayacak. Bu Retro da bize aslında bir fırsat olacaktır. Özellikle alamadığımız hakkettiklerimiz bize sıra sıra gelecektir. Tabi bunları fark etmek için oldukça dikkatli olmalıyız. İlk önce küçük gibi gelen fırsatlar sonrasında büyüyebilir. Ondan dolayı hiçbir şansa ve fırsata burun bükmemek gerek.  Şimdi yeni enerjilere açığız. 2019 yılı yepyeni enerjilerin açığa çıkacağı bir yıl. Hepimize hayırlar ve güzel başlangıçlar getirmesi dileğimle.

2019 astrolojiBir de burçlara bakalım neler getirecek!

Koç burçları ve/veya yükselen koçlar: 2019 yılı size genel olarak kariyer yaşamınızdan etkisini gösterecek. Kariyer alanında değişimler, sorumluluklar alacağınız bir yıl olacak. Yaz aylarında ev hayatınızla ilgili önemli değişimler ve sorumluluklar almanız gereken bir dönem olacaktır. Ayrıca anne ilgile ilgili önemli olaylar ve durumlar yaşayabilirsiniz. Bilin ki artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Köklü değişim kapınızda.
Boğa burçları ve/veya yükselen boğalar: Yurtdışı konuları 2019 yılınızda gündeminizde önemli yer tutacaktır. Hukuksal konularınızın neticeleneceği ve yüksek eğitimle ilgili önemli başlangıçlar yapıp sorumluluklar alacağınız bir yıl olacak. Hayatta ki hemen hemen her konuda bakış açınız ve tavrınız büyük değişimler içerisinde olacaktır. Eğitimler,  seminerler bu yıl sizi oldukça hareketlendirecektir.
İkizler burcu ve/veya yükselen ikizler: Bu yıl sizin için önemli değişimlerin, dönüşümlerin olacağı bir yıl! Hayatınızda önemli konuları bitirip, gerinizde bırakabilirsiniz. Ortak veya eşten gelen finans destekleriniz değişime uğrayabilir. Finans konusunda bu yıl ortasında da özellikle yaz ayları içerisinde önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Beklenmedik fırsatlar gelebilir. Miras veya beklediğiniz önemli bir prim varsa bu yıl karşınıza gelebilir.
Yengeç burçları ve/veya yükselen yengeçler: Yaz aylarında hayatınızda ummadığınız değişimlere hazırlıklı olun. Evlenme-boşanma verebilir. 2019 yılı genel olarak sizi ikili ilişkiler, ortak konular, evlilik alanından etkileyecektir. Kadersel değişimler yaşayacağınız bir yıl. Bütün burçlar gibi sizin içinde geçerli olan, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacağı. Yılın ilk başlarında güven ve değerlerinizde önemli değişimler yaşana bilinir.
Aslan burçları ve/veya yükselen aslanlar: iş koşullanır değişime hazırlanıyor! Artık günlük rutininiz organize bir hale gelip, iş ve günlük yaşamda sorumluluklarınız artıyor. Yaz aylarında sağlık konularınız pek ihmale gelmeyebilir. Yıl ortasına kadar bir çok fırsat ve şans size gelebilir. Bunları iyi değerlendirmenizde yarar var.
Başak burçları ve/veya yükselen başaklar: Aşk ve ilişkiler hayatınızda sorumluluklarınız artıyor! Özellikle yalnız başaklar bu yıl itibaren yalnızlığa veda etmeliler… Evli başaklar ise, çocuk alanında sorumluluklarının artacağı bir yıla giriyorlar. Yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz. Ayrıca şansınızın açık olacağı bir yıl olacak.
Terazi burçları ve/veya yükselen teraziler: Ev ve aile yaşamınızla ilgili önemli değişimlere açık mısınız? Sizi köklü değişime uğratacak olan tutulmalar belki köklü yer değişimi yapabilirsiniz, belki de ev sahibi olabilirsiniz. Belki de hepsiJ  ayrıca iş yaşamınızda da önemli gelişmelerin yaşanacağı bir hayli hareketli yıla hoş geldiniz.
Akrep burçları ve/veya yükselen akrepler: Hayatınızla alakalı önemli kararların verileceği bir yıl 2019! Bu yıl içerisinde kısa seyahatlerinizin olacağı ve iletişim yönünüzün oldukça hareketli olacağı bir yıl. Kardeşler konusunda önemli durumlar yaşana bilinir. Anlaşmalar, sözleşmelerle dolu geçen bir yıla sizde hoş geldiniz.
Yay burçlar ve/veya yükselen yaylar: Parasal yönden gelişeceğiniz, dönüşümlere uğrayacağınız bir yıla merhaba. Araba, altın gibi konulara yatırımlar yapabilirsiniz. Kış aylarından özellikle uzun zamandan beri beklediğiniz prim, miras, komisyon gibi alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Bu yıl finansal olarak rahatlayacağınız fakat bir o kadar da değerler konusunda testten geçeceğiniz bir yıl.
Oğlak burçları ve/veya yükselen oğlaklar: 2019 yılı sizin değişim, dönüşüm yılınız. Bir yılanın deri değiştirmesi gibi sizde hayatınızda önemli değişimler yaşayacaksınız! Uzun zamandır beklediğiniz, aksıda kalan fırsatlar artık sizin yanınızda. Yaz ayları özellikle bekar oğlakların uzun ilişki, evlilik gibi konuları gündeme gelecektir. Hayatınızın her alnında önemli değişimler sizi bekliyor.
Kova burçları ve/veya yükselen kovalar: yılın ilk yarısı kendi içinize döneceğiniz, korkularınızla yüzleşeceğiniz, bilinçaltı konuların dışarı çıkacağı zaman olacak. Bu aslında mükemmel zamandır benim gözümde. Neden? Sen değişirsen dünya değişir! En köklü değişimi içsel olarak yaşarız. Tabi bu süreçte uyku düzeni bozulabilir. Ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Temmuz ayında günlük yaşamınızda umulmadık değişimler yaşayabilirsiniz.
Balık burçları ve/veya yükselen balıklar: Arkadaş ortamınız, sosyal gruplar ve en önemlisi umutlarınızda, planlarınızda büyük değişimler yaşamaya hazır olun. Kazanç kapınız değişime uğruyor. Planlarınızı artık gündeminize getireceğiniz bir yıl olacak. Özellikle askıda kalan konular size fırsat olarak geri geliyor. Temmuz ayında aşk hayatınızda ki hareketlenme sizi epey motive edecektir.

Astrolog Tuğba Khan