SAĞLIK VE MUTLULUK ÜZERİNE

Jennifer Thompson ’a göre, gözler yalnız ruhun değil tüm bedenin ve ruhun aynasıdır.

Today Jennifer Thompson ‘a göre, gözler yalnız ruhun değil tüm bedenin ve ruhun aynasıdır.
Jennifer Thompson bugünlerde kendisini çok daha genç ve sağlıklı hissediyor. O artık berrak bir cilt, muhteşem bir sindirim sistemi, kaliteli bir uyku ve bolca enerjiye sahip. Ancak bu iyilik haline öyle kolay ulaşmadı. İki yıl boyunca neredeyse tüm bedenine yayılan ciddi bir alerjik durumla mücadele etti. Sorunun kökeninin bulunmasına yardımcı olan bir iridolog, kendisine dokuz aylık gıda takviyesi içermeyen beslenme diyeti yazdı. Bu doğrultuda tamamen çiğ gıdalardan oluşan bir beslenme programı izleyen Thompson, Taylnad’ın en ünlü detoks ve tatil merkezlerinde yürüttüğü detoks danışmanlığı, beslenme uzmanlığı ve meditasyon rehberliği görevlerine ilaveten kendisi de bir iridolog oldu.
Oruçlu müşteriler ile doping ve kolon temizliği alan müşterilerle çalışan Thompson, Tayland’da kaldığı süre boyunca büyük bir bilgi birikimi elde ederek tüm dünyada sağlık söyleşileri verdi. Detoksun, kanser, şeker ve kalp hastalığı yükselmelerine bir çözüm olduğuna inanan Thompson, şöyle der, “Detoks, kolonunuzda, karaciğerinizde, böbreklerinizde, arterlerinizde ve cildinizin altında biriken kirlerin bir kısmından kurtulmanın en nazik yoludur. Ardından bedeninizi doğal ve organik gıdalarla beslediğinizde çok daha fazla bir enerji elde eder ve bağışıklık sisteminizi tekrar yoluna koyarsınız. Ameliyat yok, ağrı yok, ilaç yok.”
Profesyonel atletler, ünlü isimler ve NASCAR şoförlerinden oluşan müşteri topluluğu olan Thompson, ciddi cilt döküntüsünden yakınanlara, başarısız IVF tedavisi sonrası gebe kalmayı arzulayan kadınlara ve kronik eklem ağrısı çeken yaşlılara yardımcı oluyor. Detoks müşterilerinin tamamı vejetaryen olmasalar ya da öncesinde geleneksel tıp tedavisi görmüş olmasalar da, Thompson, birtakım gıdaların beslenmelerine dahil edilmesinin bu kişilerdeki semptomlarının giderilmesinde çok faydalı olacağından emin.
Thompson, sağlık değerlendirmesine, tüm vücut hakkında bilgi edinip planını hazırlamasında yardımcı olan iridoloji analizi ile başlar. Bunu şöyle açıklar, “Bir hastanın semptomunun farklı buna yol açan sorunun kaynağının farklı olması, çok sık karşılaştığımız bir durum. Öğretmenlerimden biri şöyle derdi, “Bir kedinin kuyruğunu çekersiniz, o diğer uçtan bağırır.” Bu da şu anlama geliyor, yalnızca semptoma odaklandığınızda, sorunun asıl sebebini hiçbir zaman bulamazsınız.”
Sorunun belirlenmesi Thompson için çok büyük bir iş, çünkü bu sayede, bulmacanın son parçalarını da yerine yerleştirmeyi başarabilen hastalar, kendilerini adeta yeniden doğmuş gibi hissederler. “Bu o kadar değerli bir şey ki, kişiye bir umut bahşediyor, bedenlerine duydukları öfkeyi yenmelerini sağlıyor.” Yıllar içerisinde iyileşmeye dair içgüdüsel bir yaklaşım geliştiren Thompson, insanları dinlemenin önemini asla göz ardı etmiyor.
İyileşme fırsatının yaratılması, rahatsızlıklarına bir türlü çözüm bulamamış birçok öfkeli insan tanımış olan Thompson için her şeyi değerli kılıyor. “Önemsiz şeylere bir sürü para harcayan ama bir sağlık da danışmanına para harcamak istemeyen insanlar çok! Asıl ihtiyaç duydukları kendi içlerinde iyilik halini yakalamak iken, bunu yapmıyor, gereksiz şeylere önem veriyorlar. İnanın bana, gerçekten sağlığı elde ettiğinizde yaşadığınızı hissediyor, hayattan keyif alıyor, yaşamda daha büyük bir amacınız oluyor ve tüm kainata karşı içiniz sevgiyle doluyor.”
Bu serüvenlerinde insanlara yardımcı olmayı seçmiş olan Thompson ve eşi şu sıralar, Kuzey Carolina dağlarında bir wellness merkezi açma niyetindeler. Doğayla iç içe bu merkezde insanlara hayatı biraz yavaşlatmalarında, iyi beslenmelerinde, denge ve sağlık bulmalarında yardımcı olmayı hedeflemişler. Eğitim odaklı bir merkez olacağından, konuklar evlerine geri döndüklerinde de sağlıklı yaşamayı sürdürebilmelerinde kendilerine yardımcı olacak aşçılık ve bahçecilik becerileriyle donatılacaklar. Thompson şöyle diyor, “İyilik hali, yalnızca gıda veya beslenmeyle ilgili bir şey değil. Sağlıklı olmak, kendinizle ilgili ne hissettiğinizdir. Sabah kalktığınızda aynada gördüğünüz kişiyi seviyorsanız, doğru yoldasınız demektir.” www.healthybliss.net