Merkür Retrosu Başlıyor!

merkür retrosu

Astrolog Tuğba Khan

17 Kasım 2018’de durağan pozisyona gelen Merkür, 18 Kasım 2018’de geri hareketine başlıyor!

1 hafta öncesinden etkisini hissettirmeye başlayacak olan Merkür geri hareketi (Retrograde) bizleri nasıl etkileyecek?

Yay burcunda başlayacak olan geri hareket 6 Aralık 2018’ e kadar devam edecek ve Yay burcunun yöneticisi olan Jüpiter’de aynı burçta konumlanmış durumda. Bu da bizlere geçmişte ve askıda kalan  şanslarımızı yakalamamız için fırsatlar doğuracak. Tabi bunu görmek ve fark etmemiz gerek. Neptün ile sert açı içerisinde olacak olan Merkür bizim algılarımızla oynayabilir. Yanıltabilir, belirsizlikler ve kafa karışıklığı yaratabilir. Bu görünüm endişede yaratacağı için bazı fırsatları görmemize ya da konulara gitmemiz konusunda karşımıza engel olarak çıkabilir.

Yay burcunda ki Merkür retrosu, inanç ve bakış açınızı etkileyecek. Hukuki konularda özellikle geçmişte kalan konuları tek tek önümüze serecektir. Gizlide kalan konularda bu süreçte su üstüne çıkabilir.

Peki burçları nasıl etkileyecek? Kısaca onlara da bakacak olursak;

Koç ve/veya yükselen koçlar: Hukuksal konular,yüksek öğrenim, ve seyahatler konusunda gecikmeler, engeller yaşanabilir. Bu dönemde yeni konulara giriş yapmaktansa eldeki konuları değerlendirmek için güzel bir zaman.

Boğa ve/veya yükselen boğa: Bitmiş ve geride bıraktığınız konular tekrar gündeminize gelecektir. Bu konuları şuan da tamamlamak için mükemmel zaman. Eğer uzun zamandır alamadığın ödemeleriniz varsa bu dönemde onları toparlayabilirsiniz. Kredi çekme ve borsa gibi yatırımlar için çok uygun dönem değil.

İkizler ve/veya yükselen ikizler: Evlilikte yaşanan sorunlar bu süreçte biraz gündeminizi meşgul tutabilir. İkili ilişkilerde geçmişten birilerinin hayatınıza geri gelmesi söz konusu. Evliliğiniz de iletişim sorunları yaşanabilir. Önemli konuları konuşmak için pek doğru zaman diliminde değiliz. Yanlış anlama-anlaşılma, dikkatsizleşme gibi etkiler hakim.

Yengeç ve/veya yükselen yengeç: İş yaşamınızda yanlış anlaşılmalara dikkat edin! Geçmişte kalan iş konuları size yük olarak omuzunuza binebilir. Uzun zamandır haberleşmediğiniz akrabalarınızla görüşebilirsiniz. Günlük rutininizi etkileyecek aksiliklere hazırlıklı olmalısınız.

Aslan ve/veya yükselen aslan: Eski aşklar gündemde! Geri doğru dönüşler söz konusu. Fakat bilmelisiniz ki bu dönem pek gerçekleri görebileceğimiz, ya da gerçek duyguları ayırt edebileceğimiz bir dönemde değiliz. Hemen karar vermekten kaçınmalısınız. Eski hobilerinize yönelebilirsiniz.

Başak ve/veya yükselen başak: Evinizde bozulmalar, tamir gerektiren durumlarla karşılıklı gelebilirsiniz. Evinizde geçmişte kalan sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Ama yanlış düşünmeye veya hatta doğruyu ayırt edememe durumu söz konusu olabilir.

Terazi ve/veya yükselen terazi: İletişim ve kararlar konusunda zorlanılacak bir süreç! Belirsizlikler karar vermenizi hatta doğru karar vermenizi engelleyebilir. İletişimde dikkatsizce konuşmalar yapabilirsiniz ve bu da bazı işlerinizi zora sokabilir.

Akrep ve/veya yükselen akrep: Gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız! Bu dönemde gereksiz masraflar yapabilirsiniz. Finansal olarak belirsizlikler içinde olacağınız bu günlerde kemer sıkma zamanı. Aldanma ve aldatılma konuları ay’a damgasını vurabilir.

Yay ve/veya yükselen yay: Bu süreçte iradeniz ve kararlılığınızda sorunlar yaşayabilirsiniz. Geçmişte planlamış olduğunuz ama bir türlü eyleme gelmemiş konular tekrar hayat yolunuza gelebilir. Fakat bu süreç belirsizliklerin olduğu süreç. Ondan dolayı yanılmamak için ve hayal kırıklığına uğramamak için kararlar almaktan kaçınmalısınız.

Oğlak ve/veya yükselen oğlak: Gizlide kalmış konularla yüzleşme zamanı! İhmal ettiniz ve hep ötelediğiniz konular, korkular şimdi tekrar karşınızda. Bu süreçte içe döneceğiniz ve kendi içinizde çözüm bulması gereken konularla yüzleşme zamanı.

Kova ve/veya yükselen kova: Eski tanıdık, dostlar yeniden haberleşme! Uzun süredir görüşmediğiniz arkadaşlarla karşılaşmalar söz konusu. Ama Neptünü unutmamak gerek! Bir fitnelik, bir fesatlığa hazırlıklı olmakta yarar var. Söylenenlere hemen inanmayın. Umutsuzluk getirebilir bu günler.

Balık ve/veya yükselen balık: Eğer iş arayışındaysanız geçmişte yapmış olduğunuz başvurlardan haberler gelebilir. Ama bilin ki bu süreçte gelen haber biraz yanıltıcı olabilir. İyice sorup anlamakta fayda var tüm detayları… Ayrıca çalışanlar ise iş yerinde hafif karışıklıklar yaşayabilirler.