SOĞUK GÜNLERDE, SICAK YAĞLARLA ISINMAK

Model release on file. ISTHR_CapePembrokeLtd-MatthewShaw_120814-121614

Karasal iklimi ile insanı dondurucu özelliğe sahip Milano’dan çıkıp İstanbul’a geldiğimde, daha da soğuk bir hava ile karşılaşmanın şaşkınlığı ile kendime bakım yaptırmak için soluğu Ataköy Hyatt Regency’de aldım.

Atrium (Avlu) yapılı tarzda dizayn edilmiş, modern renklerin harmonisi eşliğinde büyük geometrik detaylar kullanılmış şık bir otel. İçeri girer girmez otelde ki konfor kendinizi rahat hissetmenizi sağlıyor. Devasa şıklık örneği bir avize gökyüzünden otele getirilmişçesine görkemli bir biçimde otelin lobi kısmında yer alıyor. Birçok canlı rengin bir arada insanı dinlendirecek şekilde kullanıldığına şahit oluyorum otele girdiğimde.
Bugün tecrübe etmek üzere geldiğim Hyatt Regency’ nin spası Levana Spa. Profesyonel bir ekip tarafından yönetilen, sıcacık karşılamalarıyla misafirlerinin içini ısıtan bir spa. Ne tür bir terapiye ihtiyaç duyduğumu hemen anlayıp, kış aylarının vazgeçilmez terapilerinden biri sayılan “ mineral masajı” öneriyorlar. Mineraller ve magnezyum açısından zengin masaj yağı kullanılarak yapılan masaj ve sonrasında kar çiçeği losyonu ile vücudun nem deposunu artıran bir bakım. İsteğe göre yağınızı sıcak ya da ılık alabiliyorsunuz. Vücudun nemini artıran özel bir bakım. Yiyip içtiklerimizle vücudumuza gereken vitaminleri sağlarken, bu tür bakım ve masajlarla da cildimizin desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Terapistim bir saat sürecek masaj seremonisine hazırlanmam için beni sauna ve buhar odalarına götürdü. Vücudumu yarım saat içinde terleme ve buhar yöntemi ile masaja hazırladıktan sonra özel masaj odasına geçtik. Hazırlanan oda, otelin şık konseptine uygun bir şekilde dizayn edilmiş, loş ışıklarla aydınlatılmış, sıcaklığı terapi alacak misafir için ideal derecelerde ayarlanmış, rahatlığın lüksle buluştuğu bir oda. Terapistim öncellikle masajın detaylarını anlatıyor, sonrasında ise soğuk kış günlerinin aksine sıcak yağ ile insanın içini ısıtan masajına başlıyor. Bu arada belirtmek istediğim bir başka detay; Levana spa’nın bornozlarının yumuşaklığı ve kalitesi. O kadar ipeksi bir dokusu var ki insana doğru adreste olduğunu hatırlatıyor. Gerçek konforun detaylarda yer aldığına inandığım için açıkçası havlularda seçilen dokusunun özenle seçilmiş olması benim için atlanmaması gereken detaylar arasındaydı. Masalsı masajım bir saat kadar sürdü. Karçiçeği yağının doğal esanslı kokusu eşliğinde cildim ve ruhum yenilendi, tazelendi. Masajdan sonra özel olarak hazırlanan yeşil çayımı içmeye dinlenme odasına geçtim. Çok iyi terapistler ve konforlu atmosferi ile Levana spa kesinlikle bir kere daha gitmek isteyeceğiniz yerler arasında olacak. Bu güzel karşılama ve uygulamalar için Levana ekibine teşekkür ediyorum.