Tugba Khan’dan Şubat Ayı Burç Yorumları

Yılın 2. Ayına gelmişken iki tutulmayı geride bıraktıktan sonra şimdi aksiyon alma zamanı. Özellikle cesaret edemediğimiz, korktuğumuz, değişiminden korktuğumuz alanlar da hareketimiz çoğalacaktır. Yani bu alanlarda riskler alabileceğiz ve cesaretimiz artacak.

5.Şubat.2019’da kova burcunda ki yeni ay bizleri radikal kararlar almaya itebilir. Bu dönemde alacağımız kararlar ya da başlangıçlar uzun soluklu olabilir. Tabi bir yandan hali hazırda Satürn ve Plüto’nun birbirlerine yakınlaşması da bizi kadersel değişimlere hızla yaklaştırıyor. 2020 yılına kadar bu değişim süreci kendini tamamlayacak ama öncesinde hayatlarımızın bir çok alanına dokunuş yapacaklar. Şubat ayında da bu dokunuşlardan biri gerçekleşecek. Yani yeni ay evresi kararlarınıza dikkat etmenizi söylüyor. Çünkü uzunca yıllar bu kararların etkisini yaşayabilirsiniz.

Burçlara geçmeden son olarak 19 Şubat’ta gerçekleşecek Dolunay evresi, almış olduğumuz kararlar ve aksiyonlar için detaylı çalışmalara yönlendirecektir bizi. Detaylar içerinde bir süreç geçirebiliriz. Uranüs ve Mars etkisi olan bu dolunay bir yandan bize beklemediğimiz bir aksiyon aldırırken diğer yandan ise, bizlere aşırı cesaret verebilir. Bunun risklerine dikkat etmekte yarar var.

Gezegen hareketlerinin burçlar üzerinde etkisi;

Koç ve/veya Yükselen koçlar;

Bu ayın size mesajı;

Geçen ay içerisinde oluşturduğunuz başlangıçlar artık hem kazanıma dönebilir hem de size bir güven verebilir. Ocak ayında ki uğraşlarınızın karşılığı gelmeye başlıyor. Bu ay içerisinde gelenleri keyifle izleme zamanı. Hayalleriniz çoğalacaktır.

 • Ay’ın ortasına kadar alacağınız kararlar, cesaret ve risk size finansal kazanıma götürebilir.
 • Şubat ayının 9 ve 10’unda arkadaş ortamınız ve girdiğiniz sosyal ortamlarla ilgili önemli konular yaşayabilirsiniz.
 • 19 Şubat’taBaşak burcunda ki Dolunay ummadığınız ve beklemediğiniz iş konularını gündeminize getirecektir. Ayrıca günlük rutininizde planlarınız beklenmedik yönde değişebilir.
 • Seyahatleriniz çoğalacaktır. Ayrıca iş konusunda yapacağınız seyahatler size iyi bir kazanım getirebilir.

Boğa ve/veya Yükselen boğalar;

Bu ayın size mesajı;

Yedi yıllık değişim sürecinizin başlangıcı için geri sayımınız başladı! Artık harekete geçmek üzeresiniz. Uzun zamandır üzerinizde olan belirsizlik bulutu kalkmaya hazırlanıyor. Hayatınızda bir çok alan değişmeden önce artık korkularınızı bir kenara bırakma zamanı. Eliniz de sıkı sıkı tuttuğunuz korkular… Değişime direnmeyin.

 • Enerjinizin artacağı bu ay bir çok alanda risk alabilir, cesaretiniz artabilir. Enerjinizde ki yükselişi kullanma zamanı.
 • Ay ortasında finansal belirsizlikler olabilir. Harcamalarınıza dikkat ederseniz sizi sarsmadan bir ay geçirebilirsiniz.
 • Dolunay evresi size, aşk hayatınızda bir konuyu tamamlamanız için fırsatlar verecektir. Ani aşk kapıyı çalabilir.
 • Eğitim, seyahat veya hukuksal konularınız varsa kadınlardan yana destekleriniz azabilir. Kadın figürleri, özellikle otoriter kişiler sizi bu alanlarda biraz zorlayabilir.

İkizler ve/veya yükselen ikizler;

Bu ayın size mesajı;

Hayaller aleminin kapısı sizler için açılıyor! Ama dikkatli olmakta fayda var büyülü ortamdan gerçek hayata geçişte zorlanabilirsiniz. Sanki evren bu ay sizler için çalışacak. Bunu hak ettiniz, tadını çıkartın ama dediğim gibi fazla dünyadan uzaklaşmayın. Size gelen ne varsa yaşayın doya doya ama kararlar, özellikle önemli kararlar almaktan kaçınmalısınız.

 • Burcunuzun yöneticisi Merkür, Neptün ile önemli iletişim içerisinde olacağından sezgileriniz, hislerinizde önemli derecede artış olabilir.
 • Eğitim, uzun seyahatler, hukuksal konularınızda şanslar, fırsatlar sizinle. Yeni başlangıçlar, planlar yapabilirsiniz. Bilmelisiniz ki bu planlar uzun soluklu olacaktır.
 • Evinizle ilgili değişikler, yenilenmeler yapabilirsiniz.
 • Dolunay sizi evinizle ilgili konulara yönlendirecek.

Yengeç burcu ve/veya yükselen yengeçler;

Bu ayın size mesajı;

Ay düğümleri sizlerin hayatlarını değiştirmeye başladığı günlerde her an her türlü değişim kapınızda. Gitmeniz gereken, gerçekten yapmanız gereken ve olmanız gereken yerde olacaksınız. Kısacası hep kaçtığınız yere geri döneceksiniz. Örn; evlilikten kaçan, evliliğe; eğitimden kaçan eğitim hayatına gidecektir.

 • İkili ilişkinizde biraz zorlukların olabileceği bir aydasınız. Aslında kangren olmuş konuyu kesip atmanız da yarar var.
 • Arkadaş ortamınızda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sosyalliğiniz artabilir, gruplarınız çoğalabilir.
 • Eğitim, uzun yollar ve seyahatler hakkında belirsizlikler olabilir. Ayrıca bakış açınızı bu ay değiştirmeniz konulara farklı bir boyuttan bakmanıza yardımcı olacaktır.
 • Dolunay süreci size önemli kararlar aldırabilir. İletişiminiz hızlanıp artacaktır. Fakat kararlarınıza dikkat etmenizde fayda var, Merkür- Neptün kavuşumunu göz önünde bulundurursak sizi yanıltan, konuları gözünüzde büyütüp abartma ihtimallerini doğuruyor.

Aslan burcu ve/veya yükselen aslanlar;

Bu ayın size mesajı;

Bu ay gerek iş gerek aşk hayatınızda önemli hareketlenmeler olacak. Aslında sizin için teslimiyet zamanı diyebiliriz. Kadersel değişiminiz içsel alanınızda yaşadığınız için yani kendinizle yüzleşme, korkularınızla yüzleşip kendinizi keşfetme sürecinde biraz teslimde kalmanızda fayda var. Direnmek sadece daha fazla acı verdirmekten başka bir şey yaptırmayacaktır.

 • Yeni ay ile beraber Venüs’ün burç değişimi size günlük hayatınız ve iş alanınızda kadın figürleriyle yeni başlangıçlar yaptırabilir.
 • Ay ortasında finansal umulmadık ve beklenmedik destekler alabilirsiniz. Belki de bir süredir beklediğiniz finansal rahatlama sürecine yavaştan giriyorsunuz bu destekle beraber.
 • İş başlangıcı ve/veya iş hayatınızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilir, terfiler, yükselişler söz konusu.
 • Psikolojik olarak önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Yani bir konun en dibine inip o konu ile ilgili değişim dönüşüm yapmaya karar verebilirsiniz.

Başak burcu ve/veya yükselen başaklar;

Bu ayın size mesajı;

Bu ay sizin için önemi büyük olan konulardan biri ikili ilişkiler, ortak ilişkiler ve evlilik konusu ağırlık kazanacak. Dolunay evresiyle beraber bu konularda tamamlanma söz konusu olacaktır. Venüs’ün aşk hayatınıza gelmesi size önemli birliktelik getirebilir.

 • Bir çok konuyu net göreceğiniz ve bu konular hakkında mahkeme muhakeme edeceğiniz bir ay olacak ve üzerinizde ki kararsızlık bulutu adete sizi terk ediyor.
 • Evlilik ve ortaklık işlerine yeni girenler bu süreçte dikkat etmelerinde fayda var. Gözden kaçırabilecekleri önemli detaylar olabilir.
 • Yeni ay süreci sizin iş konularınızda yenilik ve hızlanma getirecektir.
 • Seyahatleriniz artabilir. Yeni anlaşmalar yapabilirsiniz.

Terazi burcu ve/veya yükselen teraziler;

Bu ayın size mesajı;

Yönetici gezegeniniz Venüs’ün ay başında oğlak burcuna geçişi size sabredeceğiniz ilişkiler vadediyor. Hem ilişkinizde hem de finans yönetiminizde sabırlı, dikkatli ve planlı olmanızı isteyecektir sizden. Eğer bu konuda dikkatli olmazsanız sistem sizi zorlayabilir.

 • Evinizle ilgili değişimler söz konusu. Evinize kadın figürlerinden destekler olabilir.
 • İş hayatınızda günlük rutinden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Gün içi programlarınızda belirsizlikle olacaktır. Dikkatinizi toplamanızda fayda var, bir şeylerinizi kaybedebilirsiniz ya da ufak kazalar yaşayabilirsiniz.
 • Aşk hayatınızda yeniay da yenilikler yaşayabilirsiniz.
 • Ay ortasından sonra ki periyot size kendi yolunuzu bulmanız, yenilikler yapmanız için fırsatlar sunabilir.

Akrep burcu ve/veya yükselen akrepler;

Bu ayın size mesajı;

Finansal destekleriniz çoğalıyor! Enerjinizi ikili ilişkilere yoğunlaştıracağınız bu ayın size mesajı ilişkilerde sabırlı olmayı deneyimleyin. Hırslarınıza yenik düşeceğiniz kararlarda bulunmayın ve hareketlerden kaçının.

 • İlişkinizle ilgili önemli kararlar alabilir, ilişkinizin başlangıcı-bitişi söz konusu olabilir. Kararlarınıza dikkat etmenizde fayda var. Bilmelisiniz ki bu kararınızın etkisi uzun soluklu olacaktır.
 • Önemli konuşmalar, anlaşmalar yapabilirsiniz. Bu sizin iş hayatınızı temelinden etkileyebilir.
 • Aşk hayatınızda bu ay ayaklarınızı yerden kesen bir gelişme yaşayabilirsiniz.
 • Yaratıcılığınızın artacağı bu ayı iyi değerlendirmenizde fayda var. Sizi yeni oluşumlara götürebilir.

Yay burcu ve/veya yükselen yaylar;

Bu ayın size mesajı;

Gerek iş koşullarınız olsun, gerekse aşk hayatınız olsun birçok sürprizlere açık olun. Finansal alanda rahatlamanız bu ay sizin önünüzü görmenizi kolaylaştıracak. Uzun süren finans kısıtlığından sonra bu fırsatlar size iyi gelecektir.

 • Finansal destekleriniz ve/veya yatırımlarınızın artık karşılığını alma zamanınız geldi. Kadınlardan destek ya da kadınlar sayesinde kazanımlarınız artacaktır.
 • Araba alabilir ya da altına yatırımlar yapabilirsiniz.
 • Yeniay dönemi size yeni anlaşmalar, yeni oluşumlar ve bu oluşumlar üzerine görüşmeler getirebilir.
 • Dolunay dönemi ise, daha önceden üzerinde çalıştığınız konuları fırsata ve şansa çevirebilirsiniz. Yani bu iş alanınızda size önemli gelişmeler sunacaktır.

Oğlak burcu ve/veya yükselen oğlaklar;

Bu ayın size mesajı;

Hayatınızda ki yenilikler gelmeden önce yavaştan imaj değişikliği hazırlıkları başlayabilir. Bu ay giyiminizle saçlarınızla uğraşabilirsiniz. Sabrın sonu selamettir dediniz ve artık selamete çıkma zamanı. Bu ay sizi yeniliklere hazırlayacaktır.

 • Yeniay dönemi size yeni farkındalıklar sağlayacaktır. Aslında kendi gücünüzün ve enerjinizin farkına varacaksınız.
 • Aklınızın karışacağı, karar vermekte zorlanacağınız birkaç konu gündeminize gelebilir. Kadınlardan yana gelen konularsa bunlar üzerinde biraz mahkeme muhakeme etmenizde fayda var.
 • Uzak yollardan beklediğiniz kişi ya da haber bu ay size gelebilir.
 • Hobiler edinebilirsiniz. Aslında bu size iyi gelen bir enerji olacaktır.

Kova burcu ve/veya yükselen kovalar;

Bu ayın size mesajı;

5.Şubatta sizin burcunuzda gerçekleşecek yeniay, sizin hayat planlarınızda yenilenme enerjisine sokacaktır. Bu dönem yeni başlangıçlar yapmak için çok uygun zamandır. Eğer bu yapılanmanız finans destekli olması gerekiyorsa bu destek size gelebilir. Ama harcamalar ve yatırımlar konusunda aslında dikkatli olunması gereken bir ay sizi bekliyor.

 • Finans yönetimini doğru yapabilmeniz için doğru seçimler yapmanız gerekiyor. Bazı konuları gözünüzde büyütebilir ya da beklentinizi yüksek tutmuş olabilirsiniz. Dikkatli olmakta fayda var.
 • Küçük ev kazalarına dikkat etmelisiniz.
 • Evinizde tamir, tadilat konularına enerjinizi harcayabilirsiniz. Aslında zamanınızın bir çok kısmı evinizde geçirmek isteyeceğiniz bir ay sizin için.
 • İlişkiniz yönünden yalnız kalmak isteyebileceğiniz bir dönem var önünüzde. İzole olmak isteyebilirsiniz. Ya da ilişkinizi gizliden yaşamak isteyeceksiniz.

Balık burcu ve/veya yükselen balıklar;

Bu ayın size mesajı;

Umutlarınız çoğalıyor. Zaten hep pozitif düşünceleriniz sizi destekliyor. Hele ki Neptün sizin üzerinizden geçerken ayakta kalma çabanızın önünde saygıyla eğiliyorum. Bir çok belirsizliğin önü açılacak ve bazı konuları daha net görebileceksiniz.

 • Arkadaşlarınızda sıkı bir eleme dönemindesiniz. Güven sorunu yaşayabilirsiniz. Çok kendinizden sır vermemeye dikkat etmelisiniz.
 • Yeni seminerler, eğitimlere katılabilirsiniz. Bunlar size işiniz için fırsat ve koşullar sunacak.
 • Beklenmedik finansal gelişmeler sizi rahatlatacaktır.
 • Evliliğiniz ve ortaklık işlerinizde yeni kararlar alabilirsiniz. Konuşmalarınız bu ay kesin ve net olacaktır.