“The Taste Of İstanbul” Şehrin Öte Yakasında

İnsanın “olmazsa olmazı” tasarım dünyasının fikirlerini, insanla – zamanla evrimleşmesini bu kez yolu “Kalkedeon”dan geçmiş tasarımcılarla etkinlikler – sergiler workshoplar düzenleyecek olan Tasarım Parkı mekanı, Milano Design Week’ten sonra ” The Taste of İstanbul ” projesi, 22 Ekim – 20 Kasım 2016 tarihleri arasında, Kadıköy‘ün meşhur Yoğurtçu Parkı bölgesinde. Tasarım hikayeleri başlığıyla tasarlanmış hikayeler, dünyamızı renklendiren duvar illüstrasyon workshopları, doğadan ilham alan tasarımlar gibi geniş bir yelpazede faaliyet gösteren Kadıköy’ün fikir lezzetleri ile tasarımcıların dayanışması sonucu hayat bulacak.1476863357_the_taste_of___stanbul_logo19 Ekim 2016, Tasarım Parkı ;

Dünyanın önde gelen kültür merkezlerinden İstanbul, KALEKEDON ile unutulan eski bir merkeze “Kadıköy’’e dikkat çekiyor. Tasarım çıtasını gün geçtikçe yükselten Kadıköy ve 2010 yılında tasarımcılara platform kapılarını açan “Tasarım Parkı”, son dönemde dünya ile bütünleşen ve önem arz eden tasarımcıların yaratıcı fikirlerine 3. İstanbul Tasarım Bienali’nin Yaratıcı Mahalleler programı kapsamında ev sahipliği yapıyor.

Duayen tasarımcı / sanatçı ve “ The Taste of İstanbul ” isminin fikir sahibi Yılmaz Zenger‘in yaratıcı rengarenk heykelleri yemyeşil yoğurtçu parkında konumlanıyor. Dünyayı renklendirmek isteyen tasarımcı Gamze Yalçın ile Gri Duvarlar, paletindeki renklerle tuvale dönüşüyor. Doğadan ilham alarak ahşaptan tasarlanan ürünlerle etkinlikler tasarlanıyor. Amaç, ziyaretçileri geniş yelpazedeki eserlerin altındaki imzalar ile tanıştırmak ve tasarımcıların tekniklerini öğretmek. Ayrıca farklı disiplin ve jenerasyonların ortak noktası Kadıköy’ün tadını, tasarım yoluyla anlatmak. Yolu Kadıköy’den geçen tasarımcılar ile tasarıma ilgi duyanlar, birbirinden ilginç tasarımlarıyla Yaratıcı Mahalleler’e renk katıyor.

22 Ekim-20 Kasım 2016 tarihleri arasında, Yoğurtçu Parkı bölgesinde açılan ” The Taste of İstanbul “ temalı sergiler, workshoplar ve söyleşiler ile Kadıköy renkleniyor.1476863479_nursema_ozturk

Kadıköy bu kez de tasarımla anılacak…

” The Taste of İstanbul ” temalı sergi ile Tasarım Parkı Kurucusu Nursema Öztürk, “Kadıköy’den yolu geçen tasarımcıları bir araya getirmeyi başardık. Tüm Türkiye ve dünyanın yakından takip ettiği 3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamındaki Yaratıcı Mahalleler programında tasarım fikirleri ile yer alan tasarımcılarımıza mekan sahipliği yaparak, hem Tasarım severlere Anadolu yakasında tasarım etkinleri sunarak, tasarımın her yönünü yaratıcılıkla öğretmek hem de insanlık tarihi boyunca farkına varmadan tasarlamanın heyecanını uygulayarak, deneyimleyerek bulunduğumuz çevreye katkı sağlayacak bir etkinlik tasarladık’’ dedi.

1476863352_gamze_yal____n

2012 yılındaki Milano Tasarım haftasında Tasarım Parkı’nın organize ettiği projenin isim babası duayen tasarımcı Yılmaz Zenger, bu sefer Kadıköy’e bu ismi getirerek ” The Taste of İstanbul ”un hikayesinin esin kaynağının İstanbul’un dört kültürel katmanı ile Avrupa’nın doğusu; tarım kültürü, pagan kültürü, Hıristiyanlık ve İslam kültürü ile geçmişten ilham alarak geleceği tasarlamak olduğunu belirtti. Ayrıca tasarımcının heykelleri yemyeşil Yoğurtçu Parkı’nı açık hava müzesine dönüştürecek ve eserleri Bienal süresince burada sergilenecek.

1476863371_yilmaz_zengerEtkinlik adresi ;

1-Tasarım Parkı Etkinlik Merkezi/ Yoğurtçu Parkı Cad, İhlas Sokak, No:19/A Kadıköy

2- Yoğurtçu Parkı ( Park içindeki Baraka duvarları )

3- Yoğurtçu Parkı Cad. No; 24 (MNpark 24 ) Etkinlik Dükkanı adresinde gerçekleşecek.

” The Taste of İstanbul ” sergi ve workshopları hakkında fazla bilgi için www.tasarimparki.com.tr ziyaret edilebilir veya 0 (216) 4491775 telefonu aranabilir.