Vücut Tipine Göre Bikini Modelleri

vücut tipine göre bikini

Vücut Tipine Göre Bikini Modelleri

Fiziksel olarak iyi görünmek ve dış görünüşünüzden memnun olmak için, vücudunuzu tanımanız ve vücut tipinize uygun giyinmeniz oldukça önemli. Özellikle yaz döneminde, sahillerde daha çok görünen vücudunuzla barışabilmek için; sadece güzel görünen değil, kendinize yakışan modelleri tercih edin. Rahatlığın yanı sıra, kendinizi içinde iyi hissetmeniz de önemli.

Vücut tipiniz ne olursa olsun, kendinize uygun bikini ve mayolar bulabilirsiniz. Üzülmeyin ve önerilerimize göz atın. Çünkü vücut şeklinizi tanır ve ona göre hareket ederseniz, deneyeceğiniz herhangi bir şey üzerinizde harika duracaktır.

Elma ya da ters üçgen

Omuz ve göğüs çevresinin kalça çevresinden daha geniş olduğu vücut şekli, elma tipi vücut olarak tanımlanır. Daha dengeli bir görünüm yaratmak için, kalçaları ön plana çıkaracak modeller tercih edilmelidir.

Geniş omuzlu ve büyük göğüslü kişilerin, üst kısmı daha koyu renk, alt kısmı desenli olan bikinileri seçmeleri, dikkati göğüslerden alarak kalçaya verecektir. V yakalı ya da halter modeli, kalın askılı bikiniler; göğüslerin daha şekilli görünmesine de yardımcı olacaktır.

Omuzları geniş ancak küçük göğüslü kişilerin, üst kısmı hareketli; fırfırlı, yatay çizgili, püsküllü ve parlak renkli modelleri seçmeleri; üst kısmın hacmini arttıracaktır.

Armut ya da üçgen

Armut vücut tipi, genellikle kalça genişliği omuz genişliğinden fazla olan vücutları tanımlar.

Kalçayı daha şekilli göstermek için, koyu renkli ve toparlayıcı alt modelleri etkili olacaktır. Üst beden içinse, dolgulu, straples ya da desenli parçaların tercih edilmesi; dikkat bu bölgede yoğunlaştıracaktır.

Parlak renkli üstleri kombinleyebileceğiniz koyu renkli altlar ya da renk bloklu mayolar, vücudunuzun görünümünde orantıyı yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Kum saati

Kum saati vücut tipinde, omuz ve kaşça çevresi genişliği birbirine oldukça yakındır. Bel oyuntusu belirgin şekilde göze çarpar. Bu vücut tipinin avantajı, herhangi bir bikini ve mayo modelinin yakışacak olmasıdır.

Vücudunuzu ortaya çıkaran ve dikkati belinize çekecek modeller arıyorsanız; bel oyuntulu mayokiniler doğru bir tercih olacaktır.

Dikdörtgen vücut

Güçlü omuzlar ve orantılı kalçalardan oluşan dikdörtgen tipi vücutta, bel oyuntusu kum saati vücut tipindeki kadar belirgin değildir.

Dikdörtgen vücutların kıvrımlarını ön plana çıkarabilmek için, kalça ve göğüs bölgesine hacim ve hareket katacak; fırfırlı, kurdelalı ya da drapeli modellere kullanılabilir. Desenli, göğüs destekli, yandan bağlanan ipli modeller de tercih edilebilir. Dikdörtgen vücutlu kişilerin dikey çizgilerden kaçınması gerekir.

Mayo tercihinde ise, vücudu tamamen saran modellerdense, asimetrik ya da yanları açık mayokiniler tercih edilebilir. Bel kısmı hareketli modeller, bel oyuntusunu desteklemek konusunda etkili olabilir.

Balık etli

Balık etli vücutlar, genellikle yuvarlak hatlıdır. Vücudun herhangi bir bölgesinde fazlalıklar söz konusu ise, bu fazlalıkların kapatılmasına yardımcı olacak modeller tercih edilmelidir.

Yüksek belli ve kalın askılı bikiniler, yerinde bir seçim olacaktır. Göğüs kısmı kalp şeklinde olan, kalın askılı ve vücudu toparlayacak likralı modeller, balık etli kadınlar için en doğru tercihler arasındadır.

Atletik vücutlar

Atletik vücutlu kadınların, vücutlarının erkeksi görünümünde kurtulmak için, iki parçalı, renkli ve üst bedeni şekillendiren modeller tercih etmeleri gerekir.

Pembe, turuncu ve kırmızı gibi sıcak renkler ve fırfır, kurdele gibi detaylar daha feminen bir görüntü yaratacaktır.

Atletik görünümü desteklemek içinse yüzücü kesimli bikini ve mayolar yeterli olacaktır.

Vücut Tipine Göre Bikini Modelleri