212 Photography Festival Fotoğraf Yarışmasıyla Başlıyor

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen 212 Photography Festival’in ikincisi 3-12 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleşecek. Festival, ilk senesinde olduğu gibi bu kez de Bomontiada’da düzenleniyor. Ortak dil olarak fotoğrafı kullanan ve kutlayan festival, yerel ve uluslararası bir platform yaratmak adına bir fotoğraf yarışmasına da ev sahipliği yapıyor.

Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması, 212 Studio tarafından düzenlenen, ülkeden, bölgeden ve dünyadan iddialı yetenekleri öne çıkarmayı amaçlayan bağımsız bir girişim. Son başvuru tarihi 19 Nisan olan yarışmanın ödülü ise 5000euro.

Yarışma, her yaştan ve her milletten profesyonel ve amatör fotoğrafçıların her türlü kamerayla çekilmiş fotoğraflarını kabul ediyor. Girişimin amacı, dahil olduğu festival kadar yarışmayı da İstanbul kaynaklı kültürel ve sanatsal bir geleneğe dönüştürmek.

Jüride önemli isimlerin yer alacağı yarışmanın birincisi ise 212 Fotoğraf Festivali sırasında açıklanacak. Yarışmaya katılmak için festival web sitesinden başvuru yapmak yeterli.

Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçılarının yanı sıra yerel yeteneklerin sergilerine de yer veren festivalde çeşitli atölyeler, konuşmalar, portfolyo değerlendirmeleri ve bir film programı bulunuyor.

Festival ve yarışma hakkında tüm detaylara ve güncel bilgilere 212photographyfestival.com adresinden ulaşabilirsiniz.